rgc
18 بهمن 1401 - 16:22

معطل ماندن بیش از ۱۴۱ هزار کارت ملی هوشمند در دفاتر پیشخوان خراسان رضوی

مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: ۱۴۱ هزار و ۱۲۶ فقره کارت ملی هوشمند صادر شده به علت عدم مراجعه متقاضیان برای دریافت، در دفاتر پیشخوان این استان معطل مانده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، غلامحسین قنبری اظهار کرد: ۱۴۱ هزار و ۱۲۶ فقره کارت ملی هوشمند صادر شده به علت عدم مراجعه متقاضیان برای دریافت، در دفاتر پیشخوان این استان معطل مانده است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی افزود: با وجود ارسال پیامک های متعدد، این افراد همچنان برای دریافت کارت ملی هوشمند به پیشخوان درخواست کننده، مراجعه نکرده اند.

وی در خصوص صدور کارت ملی هوشمند گفت: از زمان استقرار دولت سیزدهم تاکنون، بیش از ۶۹۰ هزار و ۱۲۶ فقره کارت ملی هوشمند تحویل متقاضیان شده است و علاوه بر آن در این بازه زمانی ۳۷۹ هزار و ۲۱۱ درخواست جدید کارت ملی هوشمند جدید در سامانه ثبت احوال به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: همچنین در دولت سیزدهم، ۵۰۱ هزار و ۵۸۰ جلد شناسنامه مکانیزه در استان صادر شده است که با توجه به برگزاری انتخابات در سال جدید، فرایند تولید و تحویل آن تسریع بیشتری یافته است.

قنبری افزود: از ابتدای تشکیل دولت سیزدهم، ۱۵۵ هزار و ۴۲۹ سند ولادت و ۵۸ هزار و ۴۷۴ سند وفات در خراسان رضوی به ثبت رسیده است همچنین در این مدت، پنج هزار و ۴۰۲ نفر نام و هفت هزار و ۹۳۴ نفر نام خانوادگی خویش را تغییر داده اند.

وی با اشاره به تلاش ها برای دسترسی آسان تر شهروندان به خدمات این اداره کل اضافه کرد: در راستای رفاه بیشتر شهروندان، تمرکز زدایی و ارائه خدمات از مرکز اصلی اداره کل در مشهد برداشته شده است و با تعریف مسوولیت جدید برای دفاتر منطقه در سطح شهر، خدمات حداکثری ثبت احوال از این پس در تمامی مناطق شهر در دسترس خواهد بود.

مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی با بیان این که اجرای این طرح همزمان با دهه مبارک فجر بوده است گفت: هرچند برای راه اندازی این مراکز، با کمبود نیرو و منابع مالی رو به رو بوده ایم اما تلاش ها بر این بوده است که در راستای تحقق اهداف دولت مردمی، این اقدام انجام شود.

قنبری افزود: هم اکنون مرکز بلوارهای ابوطالب، بلوار خیام و طبرسی برای خدمات ثبت احوالی جدید آغاز به کار کرده اند و مرکز منطقه شهرک غرب مشهد نیز به زودی شروع به فعالیت خواهد کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025288