rgc
18 بهمن 1401 - 16:51

افتتاح مرکز توانمندسازی کارتن‌خواب‌ها در اصفهان

مرکز توانمندسازی استان به منظور اسکان کارتن‌خواب ها و ارائه خدمات اجتماعی در اصفهان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌ الملل استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی در آیین افتتاح مرکز جامع توانمندسازی آقایان استان با تأکید بر فراهم کردن زمینه برای بازگشت معتادان درمان یافته به جامعه، اظهار داشت: در دین مبین اسلام، نجات یک نفر برابر با نجات همه مردم قلمداد شده است، از این رو بازگشت فرد درمان شده از دام اعتیاد به جامعه، نیازمند مشارکت همه نهادهای ذی‌ربط و دستگاه‌های متولی است.

وی با اشاره به اینکه باوجود همه تلاش‌ها، بخش‌هایی از فعالیت‌ها در جمهوری اسلامی نواقصی داشته، افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب چنانکه باید به موضوع اعتیاد و قاچاق مواد مخدر نپرداخته‌‌ایم.

استاندار اصفهان بیان کرد: اقدامات سلبی از جمله جلوگیری از قاچاق مواد مخدر، مبارزه با باندهای قاچاق و … همواره انجام شده اما جنبه مردمی، فرهنگسازی و اجتماعی آن مغفول مانده است.

وی تصریح کرد: در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری به حوزه‌های مختلف اشتغال، فرهنگی، تربیت، آموزش و حمایت از افراد رها شده از دام اعتیاد اشاره شده است.

مرتضوی گفت: اگر مرکز توانمندسازی که امروز افتتاح شد در زمینه اجتماعی و فرهنگی فعالیت کند، می‌تواند اثرگذار باشد اما اگر تنها به جمع‌آوری معتادین متجاهر اکتفا کند، بی‌فایده است.

وی خاطرنشان کرد: نباید چرخه بازگشت فرد بهبودیافته از اعتیاد ناقص تعریف شود بلکه باید در ادامه مسیر به مسائل فرهنگی و اجتماعی توجه ویژه شود.

استاندار اصفهان ادامه داد: در صورت مساعدت ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، مدیریت استان اراده دارد با ظرفیت خیران کار متفاوتی را رقم بزند.
گفتنی است؛ مرکز جامع توانمندسازی آقایان باغ فدک، با اعتباری بیش از 47 میلیارد و 500 میلیون تومان در راستای رفع مشکل اسکان کارتن  خواب‌‌‌های با تعامل میان استانداری، شهرداری، سپاه پاسداران، و بهزیستی به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/163/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025379